Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Kam na VŠ??

Go down 
2 posters
AuthorMessage
3PtYch
člen rady
člen rady
3PtYch


Posts : 85
Join date : 2007-08-21
Age : 33

Kam na VŠ?? Empty
PostSubject: Kam na VŠ??   Kam na VŠ?? Icon_minitimeThu 20 Sep - 23:16:08

Zdravim,
chcel by som sa vas opytat a poprosit vas o nejake rady ohladom vysokych škol, kedze moc nemam prehlad, ako to funguje. Bol by som rad, keby ste mi pomohli a poslali nejake otazky a poradili, z coho sa budu robit preijmacky a podobne, pretoze sa budem musiet rozhodnut, co chcem ist studovat Wink dakujem
Back to top Go down
Hannibal




Posts : 8
Join date : 2007-08-14

Kam na VŠ?? Empty
PostSubject: Re: Kam na VŠ??   Kam na VŠ?? Icon_minitimeSat 22 Sep - 23:45:12

Veľa vysokých škol vydáva svoje vlastné učebnice, ktoré obsahujú všetko čo by si mal na prijímacích skúškach vedieť. Tak isto je dosť vš, kde nie sú žiadne prijímacie skúšky a študentov berú aj bez toho, pretože majú dostatok voľného miesta (napr. technika v Košiciach), alebo berú bez skúšok na základe dobrého priemeru zo strednej školy. Musíš vedieť sám čo chceš študovať, najlepšie je vybrať podľa toho na akú strednú chodíš (okrem gympla Smile), potom to máš o dosť ľahšie. Ja chodím na ekonomickú v BA, takže ti konkrétne môžem povedať iba o tomto ak chceš.
Back to top Go down
3PtYch
člen rady
člen rady
3PtYch


Posts : 85
Join date : 2007-08-21
Age : 33

Kam na VŠ?? Empty
PostSubject: Re: Kam na VŠ??   Kam na VŠ?? Icon_minitimeSun 23 Sep - 19:42:09

tak mohol by si mi nieco odtajnit. Napr. na aky chodis obor a z coho sa tam robia prijmacky a ake su tam este moznosti, ine obory, ked vies. budem ti vdacny cheers
Back to top Go down
Hannibal




Posts : 8
Join date : 2007-08-14

Kam na VŠ?? Empty
PostSubject: Re: Kam na VŠ??   Kam na VŠ?? Icon_minitimeTue 25 Sep - 17:13:50

Väčšinu z toho na čo si sa pýtal nájdeš na stránke www.euba.sk
Ja konkrétne chodím na fakultu hospodárskej informatiky (mix informatiky a ekonomiky) a mám odbor manažérske rozhodovanie a informačné technológie (MRIT). Okrem toho na tejto fakulte sú ešte odbory hospodárska informatika (HI, viac informatiky ako MRIT), účtovníctvo (U, niet čo dodať, jednoducho klasické účto) a aby mohli zobrať ešte viac prvákov tak majú ďalší odbor a to účtovníctvo a hospodárska informatika (UHI, podľa mňa zbytočný). Prijímačky boli z matematiky (stredoškolské učivo, odporúčam zohnať si ich knižku kde je kopa príkladov), jazyka (vyzeralo to skoro ako ten maturitný test z jazyka, akurát na to bolo oveľa menej času, je to dosť náročné ak nie si veľmi dobrý v jazyku) a základov ekonomiky (ak si nechodil na nejaký ekonomický odbor na strednej, tak ti pomôže jedine ich knižka). Okrem toho je tu ešte niekoľko iných fakúlt a kopa rôznych odborov stačí si len vybrať, prijímačky sú všade rovnaké akurát ak chceš nejaké medzinárodné vzťahy a podobne, tak myslím že potrebuješ dva jazyky. A nakoniec dobrá správa, prijímačky sú síce dosť ťažké, ale stačí ich urobiť priemerne dobre aby ťa zobrali, lebo každú rok berú veľkú väčšinu z tých ktorí sa prihlásia. Okrem, toho sa berie aj bez skúšok, akurát musíš byť z gymnázia alebo obchodnej a mať priemer myslím že pod 1,20 alebo 1,15. Asi takto to vyzeralo pred rokom, ale ako som písal aktuálne info by malo byť na tej stránke.
Back to top Go down
3PtYch
člen rady
člen rady
3PtYch


Posts : 85
Join date : 2007-08-21
Age : 33

Kam na VŠ?? Empty
PostSubject: Re: Kam na VŠ??   Kam na VŠ?? Icon_minitimeTue 25 Sep - 20:42:00

dakujem krasne, cital som si to teraz, ale bez prijmacok asi nepojdem afro ale vyzera to tak vcelku zaujimavo:D
Back to top Go down
Sponsored content





Kam na VŠ?? Empty
PostSubject: Re: Kam na VŠ??   Kam na VŠ?? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Kam na VŠ??
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: OFF TOPIC :: Voľná diskusia-
Jump to: